Chcete ušetřit? Naučte se nakupovat ekologicky

12.02.2018 Kristína Nakupování Sdílet
Chcete ušetřit? Naučte se nakupovat ekologicky

Víte, co je to ekologické nakupování? A nakupujete ekologicky i vy nebo vaši známí? Nakupujte ekologicky se slevovými kupony z Vašekupóny.cz!

 

Určitě jste si v posledním období i v Česku všimli důležitý porovnání trend. Lidé začali myslet více ekologicky. Zastánci "ekologického nakupování" jsou především mladí, ekologicky smýšlející lidé.

 

 

Co je to ekologické nakupování?Ekologické nakupování v sobě zahrnuje několik oblastí. Může jít například o nákup bio potravin či produktů lokální výroby, které mají omezit znečištění ovzduší. Lidé ekologicky přemýšlejí i při používání recyklovaných produktů či při bezodpadovém hospodaření domácnosti. Pro většinu spotřebitelů je tento způsob nakupování důležitým způsobem, jak mohou projevit svou environmentální odpovědnost.

zeleniva ekologické nakupování vašekupóny.cz

 

Nejnovějším trendem je bezodpadovosť

 


Co byste řekli na to, kdyby vaše domácnost neprodukovala žádný odpad? V Česku se objevuje stále více zastánců tzv. zero waste hnutí, nebo tedy bezodpadové hospodaření. Princip je vlastně velmi jednoduchý. Když jdete na nákup, namísto sáčků a igelitek z obchodu si zboží vezmete do vlastní tašky. V posledním období vzniklo i několik alternativních obchodů, pekáren, restaurací či jiných podniků, kde se dá nakoupit bezobalovo. Takové provozu neprovozují téměř žádný odpad. Zboží si odnesete ve vlastních sáčcích či jiných vícenásobně použitelných obalech.

Množství výmětů lze snížit také tak, že si seženete vlastní kompostér. V něm se dokáže rozložit veškerý bio odpad díky bakteriím a vznikne hlína, kterou můžete po smíchání se zeminou využít k sázení nebo ji jen jednoduše vysypete do lesa.

 

 

Nakupujte používané věci

 

Myslíte si, že éra sekáčů je již za námi? Právě naopak. Stále více a více lidí nakupuje nejen použité oblečení v second handech, ale i knihy a CD-škytá v antikvariátech či ojetá auta autobazarech. Spotřebitelé tento způsob nakupování vnímají jako způsob, jak se dostat k věcem vyšší hodnoty za nižší cenu, a zároveň nezaplavete trh stále novými věcmi.
 

 

V módě jsou stále bio potraviny

 

Stejně jako v okolních zemích, i my jsme propadly bio potravinám. Tyto potraviny jsou obecně považovány za mnohem kvalitnější než jejich nebio sourozenci. Nelze jim upřít výhody jako lepší chuť, vyšší čerstvost či zdravotní nezávadnost. Tyto potraviny jsou navíc většinou dostupné lokálně, což zároveň omezuje znečištění ovzduší. Ze stejného důvodu se v rámci ekologického nakupování také doporučuje kupovat zejména sezónní potraviny, čímž se omezí transport zboží ze vzdálených zemí.

Řekněme si na rovinu. Za kvalitu se platí a také bio potraviny preferují při svých nákupech zejména lidé, kteří si to mohou dovolit. Těžko najdete na farmářském trhu člověka, který sotva vyžije od výplaty k výplatě. Věděli jste však, že při ekologickém nakupování můžete i ušetřit?

 

 

Nakupujte ekologicky se slevou

 


Průzkumy ukázaly, že Češi nakupují ekologicky zejména tehdy, když přitom mohou ušetřit. Jak na to? Je to velmi jednoduché. Stačí nakupovat online a využít přitom nabídku našich slevových kupónů na bio a eko produkty.