Black Friday 2022 – nejlepší slevy a akce

Největší nákupní šílenství dorazilo i do Česka. Pokud milujete výprodeje nebo jiné slevové akce, jste na správné adrese. Tato kategorie je totiž přímo nabitá těmi nejlepšími slevami. Najdete zde e-shopy, které jsou zapojeny do akce známé jako Black Friday nebo Černý Pátek. To znamená, že ve dnech od 25.11. do 27.11.2022 máte jedinečnou možnost nakupovat ve vybraných e-shopech za ty nejlepší ceny. Proto neváhejte, prostudujte celou kategorii, využijte skvělé slevové kódy nebo kupóny a nakupujte výhodně možná i vánoční dárky. Nenechte si ujít ani největší den online nakupování v roce - Cyber Monday! Tato skvělá akce vám zaručí, že ušetříte ještě více. Skrýt text

black friday
Načíst další slevy

Popis Sekcie BLACK FRIDAY

Black Friday 2022 cz nebo také Černý pátek

Ve světě dávná tradice, u nás poměrně novinka. Řeč je o Black Friday (Černý Pátek), a tedy o svátku všech nákupních o maniaků. Oblíbené nákupní šílenství má své kořeny ve Spojených státech a Kanadě, a je to období, během kterého nabízí většina obchodních řetězců mega slevy a výprodeje, které nejednou atakují hranici až - 80%. Tradičně startuje první den po Dni Díkůvzdání, a to je zkrátka ideální čas na nákup prvních vánočních dárků, co říkáte?

 

                                                                      Co je Black Friday výprodej?

Do Česka zavítal poprvé v roce 2011. Na trh ho přinesla mezinárodní společnost Apple, která nabídla některé své produkty v Apple Store ve slevě. Tyto Černý pátek slevy sice nebyly tak obrovské jako ty americké, přesto bylo možné při nákupu vybraných produktů výrazně ušetřit. Během následujících let se k této myšlence začali přidávat i další obchody, a tak postupem času narostl nejen seznam prodejen zapojených do této kampaně, ale také množství a výška slev.

Black Friday 2019

Kdy je Black Friday?

Momentálně je akce Black Friday nebo Černý pátek obdobím, kdy se obchodníci doslova předbíhají v tom, kdo z nich nabídne výše slevy či výprodeje. A proč vlastně mluvíme o období? V tomto máme totiž oproti Američanům obrovskou výhodu. Ačkoliv slevy u nás nejsou až tak vysoké, často však trvají i několik dní, občas i celý týden, co v Americe není zvykem.

Dalo by se říci, že se z Black Friday stala doslova událost, na kterou nejednou čekáme i celý rok. A kdy bude Black Friday 2022? V roce 2022 připadne na 25. listopad, a to je ideální čas sepsat si nákupní seznam a nakoupit dárky pod stromeček. Rekordní Black Friday slevy na oblečení, obuv, kabelky, šperky, dámské a pánské hodinky, parfémy, knihy, nábytek, elektroniku jako mobily resp. mobilní telefony (iphone a smartfóny), televize, notebooky a tablety, pračky, matrace, či hračky, se přece vždy hodí, no ne? Slevy na Černý pátek dostanou zkrátka každého.

                                                                              Historie Black Friday

A proč má taková významná událost ne zrovna optimistické pojmenování? Nuže, teorií je hned několik. Jedna z nich hovoří o účetních knihách. Obchodníci do nich zvykli zaznamenávat ztráty červeným inkoustem, zisky černým. Legenda říká, že Černý pátek byl prvním dnem v roce, kdy obchodníci začali dosahovat zisk. Další z verzí vzpomíná obrovský dopravní kolaps, který měl vzniknout v ulicích Philadelphie den po díkůvzdání. Během 60. a 70. let 20. století se dostal do širšího povědomí, a tento den označili policisté, taxikáři i autobusár za "černý". Výraz však může být i parafrází na pád cen na burze v roce 1929. Paradoxem je, že ačkoli v minulosti označoval celosvětovou krizi, dnes je to pojmenování pro den nadměrného konzumu.