Kde strávit prodloužený víkend v Evropě? Máme pro vás 5 tipů

19.11.2018 Kristína Cestování Sdílet
Kde strávit prodloužený víkend v Evropě? Máme pro vás 5 tipů

Čas letních dovolených se sice skončil, ale malé dovolenkové dobrodružství si přece můžete dopřát kdykoliv během roku. Užijte si například prodloužený víkend v některém z evropských měst.Jako u takových výletech ušetřit?


 
Prodloužené víkendy si můžete užívat po celé Evropě a ani vás to nemusí hodně stát. Pokud využijete například služby nízkonákladové letecké společnosti, letenka vás vyjde levněji než lístek na vlak. Pokud ji kupujete v dostatečném předstihu, často ji můžete koupit už za pár centů.
 
I v případě ubytování máte mnoho možností, jak ušetřit. Nemusíte přece bydlet právě v 4-hvězdičkovém hotelu. Na prodloužený víkend bude stačit i levnější hostel, menší bread and breakfast, stále oblíbenější couch surfing či portál Airbnb. A tady už jsou konečně naše tipy, kde všude můžete strávit nezapomenutelný prodloužený víkend.

 

# 1 Romantika v Paříži
 
Že zažít romantiku v Paříži je dnes už klišé? Určitě ne! Kdo nezažil, neví, o co přišel. Čekají vás nezapomenutelná procházka proslulou třídou Champs Élysées s Vítězným obloukem, katedrála Notre Dame i největší muzeum na světě Louvre. Užít si můžete také plavbu po Seině s výhledem na Lucemburské zahrady či prohlídku zámku Versailles. A to vše završíte nezapomenutelnými výhledem z Eifellovky.

 

slevy na cestovane pariz vasekupony.cz

»Náš tip: Při hledání ubytování můžete použít rezervační systém Booking.com. No a samozřejmě nezapomínejte ani na slevové kupóny na letenky nebo slevy na pobyty, které jsou zde pro vás během celého roku :-).
 
# 2 Závan historie v Aténách

 
Atény jsou nádherné starověké město, které dodnes dýchají historií. Při návštěvě města určitě nevynechejte Akropoli s úžasným výhledem na celé Athény, velkolepý olympijský stadion Panathinaiko, ale ani okouzlující uličky v Anafiotike. Kromě toho si dopřejte si také fetu, med, olivy, oříšky a zeleninu. V Řecku totiž všechno chutná neuvěřitelně dobře :)
 
# 3 Móda v Miláně
 
Přesně tak. Do Milána se nechodí jen za historií, ale také za módou. Miláno je totiž již desetiletí považovány na mekku módy. V čtvrti Quadrilatero sídlí světoznámé značky jako Armani, Dolce & Gabbana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace a Vuitton. Vyplatí se však cesta mimo centra města - zde můžete navštívit obchodní centra s módním značkovým zbožím, které je však cenově dostupný. Milovníky historie v Miláně okouzlí Hrad Sforzesco, katedrála Il Duomo, Poslední večeře od Leonarda da Vinci, Galerie Viktora Emanuela II. zda operní divadlo La Scala. Za návštěvu stojí i prohlídka nejvyšší budovy v Itálii - mrakodrap Pirelli.

slevy na pobyty vaše kupóny cz

# 4 Exotika na Sicílii
 
Pokud si chcete užít prodloužený víkend na Sicílii, vyplatí se vám pronajmout auto. Tak můžete projít téměř celou Sicílii od rušného a chaotického Palerma s mafiánskou pověstí, starověké Syrakusy či dokonce výlet na majestátní sopku Etnu. Přímo na ulici si také užijete italskou gastronomii s pověstnými sicilskými aranchini či sladkými canolli.

slevy na pobyty vašekupony

# 5 Dobrodružství v Skopje
 
Pokud dáváte přednost nekomerčním destinacím, doporučujeme makedonské Skopje. Makedonie je obecně velmi levná země, ale zato s příjemnými a pohostinnými lidmi. A když se budete velmi snažit, domluvíte se s nimi i česky. Skopje vás přivítá nespočtem soch včetně největší sochy na světě Alexandra Velikého, příjemnými procházkami podél řeky Vardar a makedonskou kuchyní, která je známá zejména svými grilovanými pochoutkami.