Víte, jak správně impregnovat boty?

03.09.2018 Kristína Nakupování Sdílet
Víte, jak správně impregnovat boty?

Chcete ochránit své boty před skvrnami a deštěm? Tak pak rozhodně vsaďte na impregnaci. Zbytečnost? Omyl! Vaší obuvi díky ní prodloužíte životnost a své nohy udržíte v suchu. Každý povrch však vyžaduje něco jiného, pojďme se spolu podívat na to, jak to udělat správně.

 

Péče o obuv

 

Věděli jste, že správnou péčí prodloužíte život vaší botě i o několik sezón? Přesně tak. Proto, pokud toužíte po tom, aby vaše boty stále vypadaly jako nové, musíte se jim i patic věnovat. Klíčem k úspěchu je právě impregnace, kterou jistě oceníte nejen během deštivého dne, ale i při nevinné procházce ranní rosou.

Jejím dalším úkolem je i zabránění pronikání nečistot do struktury materiálu, ze kterého je bota vyrobena. Ve zkratce - bota se díky ní bude lépe čistit, čímž se logicky prodlouží její životnost. Na impregnaci se nejčastěji používá sprej, roztok, krém, tuk nebo vosk, a to v závislosti na povrchu a materiálu boty. Před samotnou aplikací je třeba obuv pořádně zbavit všech nečistot a následně nechat dokonale vyschnout. A jak je ideální nanést jednotlivé druhy impregnace na boty? Pojďme se na to společně podívat.


 

Impregnace sprejem, voskem, tukem či krémem

 

Snad najjedoduchší typ impregnace je právě ten pomocí spreje. Boty před aplikací nezapomeňte důkladně očistit a nechat pořádně vyschnout. Na dobře vyčištěnou obuv následně nastříkejte impregnační sprej rovnoměrně na celý povrch asi z 20 centimetrové vzdálenosti a nechte uschnout. Pro lepší výsledný efekt je třeba proces dva až třikrát opakovat. Sprej samozřejmě používejte ideální při otevřeném okně, abyste si vzrušování dýchací cesty.

Impregnace krémem, voskem nebo tukem se využívá zejména v případě, že máte kožené boty - ty textilní by totiž mohly změnit vzhled. Tuk nebo vosk jen jednoduše vetřete do předem očištěných bot a následně zaleštit.

slevy na boty vasekupony.cz

»Náš tip: Nemáte odvahu pustit se do čištění bot na vlastní pěst? Využijte Footshop slevový kupón a využijte čistírna fashion obuvi Šťastné boty nyní mnohem výhodnější.

 

Jak na semiš?

 

Zakoupili jste si semišové boty a nyní se jejich bojíte nosit, abyste je nezničili? Čištění semišových bot přitom vůbec nemusí být strašák. Stačí znát několik jednoduchých pravidel a boty můžete nosit i několik sezón. Prvním a snad nejdůležitějším pravidlem při péči o semiš je výběr správného impregnačního prostředku, který je určen přímo na semiš.

Jak je všeobecně známo, semiš nznáša vlhkost, proto je používání voděodolných prostředků nezbytné. Ošetření impregnačním sprejem se doporučuje udělat už před samotným prvním obutím bot, a třeba ho opakovat několikrát dočasných sezóny, ideálně vždy před každým použitím.

 

Jak často impregnovat?

 

Víte, jak často byste měli impregnovat boty? Zásadně podle potřeby. Zatímco ve vlhčím prostředí i několikrát do týdne, v tom sušším o něco méně. Samozřejmě záleží i od prašnosti a míře opotřebení bot. Samozřejmě, že boty používané v přírodním terénu budou potřebovat o něco větší péči jako lodičky, v nichž chodíte převážně po administrativních budovách.